Velikonoce ve skalách 14.-17.4.2017

Velikonoce ve skalách 2017

Náš oddíl se v hojném počtu zúčastnil o velikonočním víkendu 14. 4. – 16. 4. 2017 třídenního orienťáckého klání ve středních Čechách. A protože to byl závod s mezinárodní účastí, nazval ho pořadatel OB Kotlářka Praha tak, aby tomu rozuměli zúčastnění Němci, Poláci i Maďaři: Prague Easter 2017. Romantické skalní útvary, hluboké hvozdy a hradní zříceniny nám připomínaly, že jsme v Máchově kraji.

Základní tábor jsme rozbili v malebné obci Loubí v citlivě zrekonstruovaném penzionu U Rychtářky.  Jelikož to bylo takřka na konci světa, poskytlo nám toto místo výborné podmínky pro regeneraci našich končetin i mozků po podaném výkonu.

06

05

Penzion U rychtářky v Loubí byl po pět dní naším náhradním domovem a místem odpočinku.

První závod proběhl v pátek 14. 4. s centrem v autokempu Nedamov. Zkrácená trať nám nabídla degustaci záludného charakteru členitého terénu tohoto krásného koutu naší vlasti. Na své si přišel i jeskyňář Aleš, který hned po doběhnutí do cíle s nadšením prolezl všechny vydlabané chodby v místním skalním útvaru. Hned po prvním dni se ukázalo, že i druhdy slabší členové našeho oddílu jsou v nebývalé formě a je třeba s nimi do budoucna počítat. Tento závod také odhalil nové naděje v řadách našich nejmladších závodníků. Sportsmen Davídek Ježek drtivě porazil všechny své soupeře v kategorii H10L časem 15:31, čímž nechal druhého závodníka v pořadí o neuvěřitelných 8,5 minuty za sebou!

24

Po závodě je třeba pečlivě probrat všechny postupy!

02

Ptačí budky v kempu Nedamov

26

Společné foto

Nejenom sportem živ je člověk! Kromě nesporně obohacujících duchovních zážitků z lůna přírody se nám dostalo i skvělého občerstvení v místních stáncích a restaurantu u vody. Vyzdvihla bych zejména hipísáckou pojízdnou prodejnu luxusní kávy! Znalcům architektury nabídl kemp také přehlídku netradičních chat – ptačích budek na kuřích nožkách, které v rámci revitalizace kempu nahradily chátrající chaty ze 70. let. Nové ubytovací kapacity nabízejí hostům bydlení v korunách stromů a jsou stavbou v odborných kruzích vysoce hodnocenou.

V sobotu 15. 4. jsme startovali z louky u silnice na Českou Lípu nedaleko obce Jestřebí, kde jsme na další dva dny postavili stanovou základnu.  Tento den si na klasické trati ve skalním bludišti  vyběhala vítězství v konkurencí nabité kategorii D40B naše výkonná trenérka Lucka Broschová, když utekla své pro/následovnici o přesvědčivé 4,5 minuty!

03

Poslední den závodu (neděle 16. 4.) se ukázal jako velmi dramatický! Šlo o hodně! Davídek Ježek uhájil své prvenství v celkovém pořadí  v kategorii H10L, Bětka Broschová zabojovala za podpory svého bratra Ondry (t.č. v rekonvalescenci) v kategorii budoucích nadějí HDR a obsadila krásné celkové 16. místo. Je vidět, že jablka nepadají daleko od stromu – Lucka Broschová skončila celkově třetí (D40B) a Petr Brosch po třetím dni závodu na 13. místě v kategorii T6. Petr Ježek se umístil celkově na 10. příčce v kategorii H45B, totéž pořadí obsadil Aleš Pekárek soutěžící v kategorii T3. V prestižní kategorii P se pokusila atakovat stupně vítězů Lejka Fousková (po druhém dni čtvrtá), v čemž jí zabránila pouze absence mapy na startu. Náhradou jí byla přidělena trať T3, kterou si náležitě užila. Velké oslavy v cíli přerušila náhlá silná dešťová přiháňka, a tak jsme se přesunuli doplnit kalorie do pizzerie na břehu Máchova jezera. Oslavy úspěšné mise pokračovaly do pozdních nočních hodin na velitelském pokoji v Loubí.

Na závěr děkujeme všem účastníkům za skvělé sportovní výkony, blahopřejeme úspěšným a spolu s Pierrem de Coubertinem voláme okřídlené: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

Velikonoční pondělí jsme využili k návštěvě muzea Škodovky v Mladé Boleslavi. Vozy zde vystavené byly vzhledem ke svému stáří v perfektní kondici (stejně jako my).