Ohlédnutí za prázdninami

Prázdniny byly ve znamení vícedenních závodů. Nejvíce se nás sešlo na začátku prázdniny na Ceně střední Moravy a na konci prázdnin na Ceně východních Čech. Na CSM nás v pátek čekalo příjemné proběhnutí v borotínském lese, který byl plný skalek a krásných borovicových lesíků, prostě žádné ostružiny. Další dva dny jsem běhali v kopcích kolem Šebetova. V sobotu jsem zmokli malinko a v neděli i trošku víc, ale od stanování na Suchým nás to neodradilo. Večer jsme si udělali ohýnek a povečeřeli tradiční špekáčky. A v neděli slavili Davídkovo vítězství v kategorii H10N.

Celkové výsledky po 3.etapě:

Na konci prázdnin jsme pořádně zmokli na Ceně východních Čech. Byla zima a propršelo to v podstatě komplet. Ještě, že jsme měli domluvené útulné ubytování v penzionu Pod Březinkou v Sádku u Poličky. Paní domácí nám dokonce i zatopila, abychom se mohli usušit. Vysočinské lesy opět nezklamaly svou čistotou a mapa perfektně seděla. Výsledky jsme i přes nepříjemné počasí měli skvělé a opět bodovali hlavně Ježci: Ivanka 3. místo v D12B, Davča 5. místo v H10C a Filip 6. místo v H14B.

Další prázdninové vícedenní závody objížděli hlavně Ježci a na jejich výkonnosti to bylo hned znát. Na táboře byli v parádní mapové formě. Níže hodnocení slovy Petra J. :-)

1) Grand prix Silesia (4denní): Davča i já jsme přivezli ve svých kategoriích zlato ;-), Davča poprvé běžel H10, Filda celkově 8. místo, Ivanka celkově 5. místo.

2) Bohemia (5denní): tady byl jednoznačně nejúspěšnější Filip – podle mě jeho zatím nejlepší závody, do 5. etapy vybíhal na 2. místě, ale bohužel byla v košíku H14B mapa H14A :-((( Byl v obrovském stresu – jednak že chtěl všem v klubu dokázat, že umí mapu i běhat a taky číňan, co se s ním dvě etapy “vezl” v lese, vybíhal cca 30 vteřin za ním (hendicapový start). Takže na to přišel až po vice než 20 minutách (!!!) v lese při neúspěšném hledání 1. kontroly. Ale pak mu nějaký starší pomohl tím, že mu  zkontroloval mapu a popisky a Filip se vrátil na start pro správnou mapu a závod odběhl jen s drobnou chybou a celkově skončil 6. Nevím, co bys na to řekla ty, ale pro nás byl Filda “hrdina”, že to nevzdal a ještě to šel a dobře šel. Shodli jsme se s trenéry z Žabin, co tam taky byli, že si nikdo z nich nekontroluje kategorii na mapě. Psychicky ho to dost “srazilo“ – bylo to znát na Advantě, kam ani potom těch 5denních nechtěl jet.

Pak Davča – celkově 4. místo (o fous za 3.) Ale vyhrál 3. etapu, takže jako jediný z nás má i medaili. Ivanka celkově 6. místo (ale má 1. místo v odpoledním sprintu, na který jsem je vytáhnul v podvečer, po druhé etapě a ještě v děšti proti jejich vůli :-))). No a já jsem nakonec celkově 5.místo. Do páté etapy dostávalo 6 nejlepších závodníků z každé kategorie nové číslo – byli jsme hrdí :-))

Hrdí Ježci před poslední etapou

3) Advanta cup (3denní): tady to sedlo nejvíc mě :-), Ivanka suprový výkon – celkově 5., Davča celkově 7., Filda celkově 24. :-(  (důsledky z Bohemie)

Já jsem na děti moc pyšnej – bylo to náročné, ale všude to bylo úžasný a počasí nám vyšlo naprosto luxusně! :-) Prostě jsme prožili společné úžasné orientační prázdniny!